Las i przyroda

Park Krajobrazowy Lasy Janowskie to 40 tys. hektarowy obszar, w którego sercu mieści się Doboszówka. Las i przyroda na wyciągnięcie ręki. Atrakcyjne przyrodniczo rezerwaty, śródleśne stawy i oczka wodne. Cenne przyrodniczo gatunki roślin i zwierząt. Zapraszamy do obserwacji.

Grzybobranie

Jesienią, w połączeniu ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi Lasy Janowskie są pełne grzybów, to istny raj dla grzybiarzy.

Wycieczki piesze i rowerowe

Poznaj Lasy Janowskie! Wystarczy wyjąć z domu by „dotknąć” i „poczuć” las. Pieszo, rowerem, na nartach biegowych czy nordic walking. Dla każdego coś miłego! Mnóstwo ścieżek rowerowych i tras spacerowych w zasięgu ręki. Doboszówka na „Wschodnim Szlaku Rowerowym GreenVelo” jest jednym z MPRów czyli Miejscem Przyjaznem Rowerzystom (www.greenvelo.pl).

Wędkowanie

I wędkarze mogą liczyć na coś dla siebie. Staw jest zarybiony, więc zarówno doświadczeni, jak i początkujący wędkarze będą mogli spróbować swoich sił.

Jazda konna

Jazda na padoku pod okiem profesjonalnego instruktora jazdy konnej. Możliwość jazdy po wcześniejszej rezerwacji.

Leśne SPA

To kameralne miejsce stworzone do odpoczynku i relaksu. Leśne SPA to sauna fińska opalana drewnem, pomieszczenie relaksu z kominkiem, leżakami i nastrojową muzyką. Latem istnieje możliwość kąpieli wodnych pomiędzy seansami w stawie, natomiast zimą w wykutym przeręblu.

Staw rekreacyjny

Tuż za domem znajduje się niewielki staw z plażą, gdzie dzieci mogą latem się kąpać, pływać łódką czy budować zamki z piasku.

Zwierzyniec

Konie, króliki, kozy, owce, kury i bażanty to nie jedyni mieszkańcy zwierzyńca. Urokiem osobistym urzekają wszystkich jastrząb Harry i sowa Pusia – ptaki drapieżne, które można głaskać i brać na rękę pod nadzorem Gospodarza – Sokolnika.

Plac zabaw

Miejsce stworzone dla najmłodszych mieszkańców Doboszówki. Piaskownica, trampolina, zjeżdżalnie, huśtawki, a także domek w drzewach to wszystko stworzone dla dzieci, by czuły się wyjątkowo, a rodzice mieli szansę poczytać książkę na hamaku lub wypić spokojnie kawę na tarasie przy Stodole.

Stronę wykonał i wdrożył: Piotr LewandowskiBLOG | WSPÓŁPRACA | PORTOLIO | TEXTURE sp. z o.o.