Las i przyroda

Park Krajobrazowy Lasy Janowskie to 40 tys. hektarowy obszar, w którego sercu mieści się Doboszówka. Las i przyroda na wyciągnięcie ręki. Atrakcyjne przyrodniczo rezerwaty, śródleśne stawy i oczka wodne. Cenne przyrodniczo gatunki roślin i zwierząt. Zapraszamy do obserwacji.

Grzybobranie

Jesienią, w połączeniu ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi Lasy Janowskie są pełne grzybów, to istny raj dla grzybiarzy.

Wycieczki piesze i rowerowe

Poznaj Lasy Janowskie! Wystarczy wyjąć z domu by „dotknąć” i „poczuć” las. Pieszo, rowerem, na nartach biegowych czy nordic walking. Dla każdego coś miłego! Mnóstwo ścieżek rowerowych i tras spacerowych w zasięgu ręki. Doboszówka na „Wschodnim Szlaku Rowerowym GreenVelo” jest jednym z MPRów czyli Miejscem Przyjaznem Rowerzystom (www.greenvelo.pl).

Wędkowanie

I wędkarze mogą liczyć na coś dla siebie. Staw jest zarybiony, więc zarówno doświadczeni, jak i początkujący wędkarze będą mogli spróbować swoich sił.

Balia zewnętrzna z hydromasażem

Wyjazd z paczka znajomych lub romantyczny wieczór z bliską nam osobą. Relaksacyna kąpiel w bali zewnętrznej pod gołym niebem. 

Leśne SPA

To kameralne miejsce stworzone do odpoczynku i relaksu. Leśne SPA to sauna fińska opalana drewnem, pomieszczenie relaksu z kominkiem, leżakami i nastrojową muzyką. 

Staw rekreacyjny

Tuż za domem znajduje się niewielki staw z plażą, gdzie dzieci mogą latem się kąpać, pływać łódką czy budować zamki z piasku.

Zwierzyniec

Konie, króliki, kozy, owce, kury i bażanty to nie jedyni mieszkańcy zwierzyńca. Urokiem osobistym urzekają wszystkich jastrząb Harry i sowa Pusia – ptaki drapieżne, które można głaskać i brać na rękę pod nadzorem Gospodarza – Sokolnika.

Plac zabaw

Miejsce stworzone dla najmłodszych mieszkańców Doboszówki. Piaskownica, trampolina, zjeżdżalnie, huśtawki, a także domek w drzewach to wszystko stworzone dla dzieci, by czuły się wyjątkowo, a rodzice mieli szansę poczytać książkę na hamaku lub wypić spokojnie kawę na tarasie przy Stodole.

Stronę wykonał i wdrożył: Piotr LewandowskiBLOG | WSPÓŁPRACA | PORTOLIO | TEXTURE sp. z o.o.